#navbar { height: 0px; visibility: hidden; display: none; }

Kretos dienoraštis

Ši kelionė buvo laiku ir vietoje. Dar vasario mėnesį mamai gimtadienio proga dovanojau pažadą, jog pavasariop kur nors išvyksime. Ten, kur...

Ši kelionė buvo laiku ir vietoje. Dar vasario mėnesį mamai gimtadienio proga dovanojau pažadą, jog pavasariop kur nors išvyksime. Ten, kur smėlis kutena padus, kur palmės be perstojo mojuoja atvykėliams ir daugiau pastebintiems vietiniams ir kur šaldytuve šąla vynas ir ledai. Balandžio 12 dieną atvykome į Kretą, Chania regioną.
Tai pirma kelionė, kurią organizavau pati. Paprastai atsiduodu kartu keliaujančių žmonių valiai - nesu išranki nei veikloms ar vietoms. Tačiau šį kartą teko pasistengti ir prieš susikraunant daiktus, pasidomėti pačia sala, žymiomis vietomis bei tradiciniais dalykais.
Pradėsiu nuo rekomendacijos - gyvenome puikiuose Theos Village apartamentuose, kuriuos suradau panaršiusi airbnb puslapyje. Visuomet vertinu žmogiškumą ir rūpestį - apsistojus ten to netrūko. Šios vietos pasirinkimą lėmė ne tik puslapyje parašyti atsiliepimai, bet ir patogi lokacija - 750 m iki jūros ir 3 km iki centrinės miesto dalies, kurią patogu pasiekti tiek pėsčiomis, tiek dažnai kursuojančiu viešuoju transportu.
Paprastai mano širdį sukausto dideli, energija pulsuojantys miestai - apsupti modernios architektūros ir galvą susukančių prekybcentrių. Šį kartą leidausi pakerėjama gausybės gamtos - palmių, milžinų kaktusų ir sniego patalais nuklotų kalnų viršūnių. Akis glostė pastelinių spalvų namukai su kontrastingomis langinėmis bei durimis, baltais turėklais ir ryškiomis reklaminėmis iškabomis. Siauros gatvelės pulsavo Venecija, o žmonių akys šypsojosi.
Beveik visą laiką praleidome Chanijoje, kur atsidavėme visiškam poilsiui. Jokio skubėjimo, jokio griežto planavimo. Pamatėme daug, nes kasdien eidavome arba vietiniu autobusu važiuodavome į kitą miesto pusę. Vieną dieną šiek tiek prailginome savo maršrutą ir keliavome iki Botanikos sodo. Vis dar džiaugiuosi įpročiu prieš kur nors keliaujant neapžiūrėti vietos google vaizduose, nes pirmą kartą matoma vieta truputį pribloškė. Didelė kalnuota teritorija, apsupta gausybės įvairių augalų ir medžių. Vietomis jautiesi kaip patekęs į apelsinų rojų, nes nuo medžių juos gali raškyti kaip obuolius. Mini zoologijos sodas iki negalėjimo užglostė širdį - vos pamačiusi ožkytes ir asiliukus, viduje truputį išsilydžiau. O dar palei nosį vaikštinėjantys pasikėlę povai ir kalakutai.. Aha, skamba visai ne stilingai, tačiau visos kelionės metu jaučiausi kaip gyvendama kokioje nors istorijoje.

Daugiau akimirkų pro telefono kamerą:

1. Turiu nepaprastą silpnybę šunims, o Kretoje jų labai daug ir jie visur!
2. 3. Siauros Senamiesčio gatvės, kuriose krebžda daugybė parduotuvėlių ir restoranų.
4. Jaučiausi pakerėta pastelinės rausvos ir persikinės spalvos pastatų ir palmių - sargybinių.

1. Nebepamenu kas čia per vieta, bet užrašai, maži šviestuvai ir dangus turėjo būti įamžinti.
2. Dar vienas platus takas tarp prekybcentrių.
3. Mažose dėžutėse ant sienos apgyvendinti pasibaigusių kvepalų buteliukai. Galima rasti Dior ir Chanel, ir visokių kitokių. Mažytė parduotuvės galerija!
4. Velykiniai pusryčiai. Gera keliauti su mama!

1. Akmenuotas kelias link senojo uosto švyturio.
2. Atvirukas. Toks vaizdas atsiveria nuo tako link švyturio. Matosi uostas, su dalimi restoranėlių ir įvairaus dydžio jachtų
3. 4. Taip atrodo vienos bažnyčios kiemelis.

1. Pati neskaniausia kada nors gyvenime gerta kava! :D Manau buvo klaida pirkti Frappe vietinėje parduotuvėlėje.
2. Dar viena mano silpnybė - vienspalvės sienos.
3. 4. Botanikos sodas. Nepaprasto dydžio ir neįtikėtino grožio! 

Taip pat skaitykite

4 comments

 1. Anonimiškas2017-04-20 17:22

  Įsimylėjau kiekvieną nuotrauką ir kiekvieną sakinį! O spalvos! Ir tas faktas, kad į kelionę pasiėmei Mamą! Na rimtai, paskaičius tokius įrašus net šviečiau galvelėj ir širdelėj!

  Čia buvo Paula:)))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Paula! <3
   kaip visuomet, negaili gražių žodžių. eh, tik vakar grįžau, minčių melejonas, tai taip visaip parašiau :D ačiūūū, spindulėli <3

   Panaikinti
 2. Labai labai gražus įrašas! Atrodo skaitydama tikrai pajaučiau tą atostogų nuotaiką. O jau nuotraukos...! Nerealios! Labai šiltos ir tokios pilnos prisiminimų! ♥️ Daugiau kiekvienam tokių akimirkų!
  Linkėjimai, Laura
  http://brightbreezyblog.blogspot.lt

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Laura,
   labai pradžiuginai, ačiū! Ir ha, pasirodo tos nuorodos komentaruose pasiteisina, ką tik gavai naują sekėją! :D <3

   Panaikinti